Lost SoulZespół

banerek zespol

exclusive digipack editionBUY NOW

Obecny skład

 

Jacek Grecki - wokal, gitara

Marek Gołaś - gitara

Damian Czajkowski - bas

Asmodeus Draco Dux - perkusja

 

Historia

 

1990

Powstanie Lost Soul.

1993

Wydanie pierwszego demo "Eternal Darkness"

1994

Nagranie drugiego demo "Superior Ignotum" w Fors Music Studio (Czechy). Ten materiał słyszało zaledwie kilkanaście osób, w miarę możliwości udostępnimy go w przyszłości.

1995

Ponowna rejestracja "Superior Ignotum" w Digital Studio (Wrocław), poprzedzona kontraktem z Baron Records. Po nagraniach Jacek Grecki odchodzi z zespołu ponieważ koledzy z zespołu nie byli w stanie zaakceptować tego, że Jacek gra dodatkowo w innym zespole .

1997

Powrót Lost Soul i praca nad nowym materiałem.

1998

W Selani Studio (Olsztyn) zespół zarejestrował czterootworowe demo, które znalazło się na kompilacjach "Polish Assault"(Relepse) z Decapitated oraz "Disco's out Slaughter' In"(Novum Vox Mortis) z Dissenter.

1999

Lost Soul podpisał kontrakt z Relapse Records (USA) na wydanie debiutanckiego albumu. Sesja nagraniowa odbyła się w Fonoplastikon Studio (Wrocław).

2000

 Ukazała się pierwsza płyta Lost Soul: "Scream of the Mourning Star" (Relapse/MMP)

2001

Praca nad następnym albumem. Zespół podpisał kontrakt z Empire Records.

2002

Rejestracja drugiej płyty: "Ubermensch" w Tower Studio Wrocław. Album ukazał się w Polsce nakładem Empire Records. Zespół zagrał 10 koncertów w ramach Thrash'em All Festiwal z Monstrosity i Vomitory.

2003

Lost Soul wystąpił pierwszy raz na Metalmania Fetival m.in. z Samael i Vader. Dzięki kontraktowi z Osmowe Productions "Ubermensch" ukazał się na Świecie.

2004

W Hertz Studio (Białystok) Jacek i Adam nagrali kolejny album "Chaostream". Lost Soul zagrał trasę Blitzkrieg 2 z Vader, Ceti i Crionics.

2005

"Chaostream" ukazał się w Polsce dzięki Empire Records a na Świecie dzięki Earache/Wicked Word, z którą to firmą zespół podpisał kontrakt. Lost Soul zagrał nieprofesjonalnie przygotowaną trasę europejską "Mega Strike In Chaos Tour" z Sanatorium i Fleshgore (Promotor), 10 koncertów w ramach Summer Tour z Vader po Wielkiej Brytanii oraz Blitzkrieg 3 - 48 koncertów w Europie z Vader, Rotting Christ i Anoreksia Nervosa, a na festiwalach m.in. z Nile, Entombed, Decapitated. Bogaty w doświadczenia rok 2005 Lost Soul zakończył koncertem charytatywnym ku pamięci Docenta, zmarłego perkusisty Vader.

2006

Doświadczenie zdobyte na trasach w 2005 i chłodna ocena sytuacji sprawiła, że Jacek Grecki chce zmienić skład Lost Soul, zapraszając lepszych muzyków. W międzyczasie w zespole miało miejsce żenujące zdarzenie niewarte opisu, które spowodowało ponowne rozstanie się członków zespołu.

2007

W dwa lipcowe tygodnie powstało osiem nowych utworów.

2008

Jacek i Czajnik (basista Lost Soul od 2004) znaleźli świetnego perkusistę - Desecrate z Gortal i Namaah (ex-bębniarz Pyorrhoea). Od września rozpoczęły się próby. Jacek prócz muzyki, napisał wszystkie teksty na nową płytę, którą zatytułował "Immerse In Infinity".

2009

Do zespołu dołączył Domin (gitary) znany z wrocławskiego zespołu Extinct Gods. Od 9 do 16 lutego w Progresja Studio (Warszawa) Desecrate zarejestrował ślady perkusji na nowy album. Pomiędzy 17 a 20 Lutego w Hertz Studio miała miejsce edycja nagranych śladów. Od 23 do 30 Marca w Top Secret Studio oraz Hellsound Studio (Wrocław) Jacek zarejestrował ślady gitar, między 14 a 30 kwietnia Czajnik zarejestrował bass, a Jacek uzupełnił materiał o solówki i wokale. Od 8 do 12 Czerwca w białostockim Hertz Studio, Lost Soul zmiksował materiał na swój czwarty studyjny album "Immerse in Infinity" pod czujnym okiem Braci Wiesławskich.

11 Lipca 2009

zespół podpisał kontrakt na dwie płyty z Witching Hour Productions. Dziewięć dni później w Studiu Hertz Bracia rozpoczęli pracę nad masteringiem, którą zakończyli się trzy tygodnie później. Premierę "Immerse in Infinity" wyznaczono na 6 Października 2009. Tuż przed wydaniem nowej płyty Lost Soul wystąpił u boku Vader na kilku koncertach w ramach Blitzkrieg Tour, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem maniaków. Premiera "Immerse in Infinity" miała miejsce 6 Października 2009. Album spotkał się z fantastycznym przyjęciem fanów i mediów na całym świecie. W Polsce według wielu "Immerse in Infinity" była płytą roku 2009, przebijając nowe wydawnictwa Behemoth i Vader. Nowe wydawnictwo LS we wszystkich regionach świata otrzymywało wielokrotnie wyższe noty od Nile! 24 Grudnia 2009 ukazał się pierwszy w historii videoclip do utworu "If the Dead Can Speak".

2010

Promocja "Immerse in Infinity" na koncertach w ramach Aealo Tour z Rotting Christ. Zespół zagrał na kilkunastu festiwalach, między innymi na XV Brutal Assault. Ukazały się wywiady, recenzje i splity w najlepszych magazynach na całym świecie. Sukces nowej płyty zaprocentował i obecnie w przygotowaniu jest kolejny klip do utworu "Personal Universe" z "Immerse in Infinity". Od września 2010 zespół pracuje nad jubileuszowym albumem na dwudziestą rocznicę założenia Lost Soul. Tytuł płyty to "Genesis - XX Years of chaoZ". Będzie to czteropłytowe wydawnictwo zawierające 16 na nowo nagranych utworów z pierwszego i drugiego demo Lost Soul oraz z dwóch pierwszych płyt "Scream of the Mourning Star" i "Ubermensch (Heath of God)" + dwa covery i niespodzianka. 22 zremasterowane utwory w oryginalnych wersjach począwszy od pierwszego demo do czwartego albumu "Immerse in Infinity". Na wydawnictwie znajdzie się też koncert zarejestrowany na wspólnym gigu z Gojira z klubu Stodoła w Warszawie, DVD z klubu Progresja, niepublikowane fragmenty raportów studyjnych, raport z trasy Aealo Tour oraz wizualne niespodzianki!!!

2011

Zespół nagrywa swój jubileuszowy album "Genesis XX lat Chaoz" (ostatnie wydanie dla WHP), i gra kilkadziesiąt koncertów. Kluczowi członkowie zespołu Jacek i Damian, wyczuwając brak poświęcenia od pozostałych kolegów z zespołu, postanowiają połączyć siły z Markiem Gołaś (gitara) i Jonathana Garofoli (perkusja), którzy szybko okazali się odpowiednimi ludzmi, na właściwych miejscach.

2012

Nowy skład Lost Soul zaczyna pracę nad nowym materiałem na kolejnego długograja I pokazują swoje nowe oblicze na scenie. Witching Hour Productions ogłasza plany z okazji wydania  nowego albumu na XX lecie zeposłu – grudzień 2012.

2013

Rocznicowe wydanie "Genesis - XX Years of Chaoz" pojawia się w sprzedaży. Kończy się kontrakt z WHP i zespół zaczyna poszukiwania nowej wytwórni. Pomiędzy kwietniem  a czerwcem zespół nagrywa ścieżki perkusji, gitar i basu na nowy krążek, niestety przez różne zbieg nieoczekiwanych wydarzeń nagrywanie wokali przeciąga się do Stycznia 2014r.

2014

Zespół kończy prace I mastering na "Atlantis – The New Beginning" w Hertz Studio prowadzonym przez Braci Wiesławskich.

2015.09.30

Nowy album "Atlantis: The New Beginning" zostaje wydany przez Apostasy Records.